30.04.24
Agnieszka radzi: zmysłowe usta na wiosnę!
Dlaczego teraz warto zdecydować się na powiększenie ust? Wraz z nadejściem wiosny, wiele osób zaczyna zwracać uwagę na swoje wygląd, a jednym z elementów, które mogą znacząco wpłynąć na urok osobisty, są pełne i kształtne usta. Po chłodnej zimie, kiedy skóra może być bardziej podatna na suchość, zabieg powiększenia ust może być doskonałym sposobem na więcej»

KONTAKT


Blog

HomeBlog › Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego

01.25.2021

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, czyli tzw. wampirzy lifting wykonują nie tylko gwiazdy i celebryci, ale też zwykli ludzi chcący zbliżyć się nieco do wizualnego ideału. Osocze bogatopłytkowe to cudowne odmładzanie własną krwią.

Osocze bogatopłytkowe to frakcja odwirowana z krwi pacjenta i podawana później w skórę przy pomocy cienkiej igły. Zabieg ten jest często określany mianem wampirzego liftingu i to nie tylko dlatego, że wykorzystuje krew, ale też ze względu na wiele drobnych nakłuć, które też skutkują pojawianiem się na skórze małych kropelek krwi. Tego zabiegu nie trzeba się obawiać, gdyż nie jest ani zbyt bolesny, ani niebezpieczny. Ukłucia komara – to chyba najlepsze określenie na wrażenia, jakie czekają Cię podczas podawania osocza.

Osocze jest materiałem naturalnym dla organizmu, więc nie wywołuje odczynu alergicznego. Jest to jednak zabieg medyczny i wymaga przestrzegania konkretnych procedur.

Nie można określić z góry liczby potrzebnych zabiegów z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, bo to zależy od pacjenta. Liczbę potrzebnych zabiegów zawsze ustala lekarz, a w tych ustaleniach odnosi się do stanu skóry pacjenta, naturalnej zdolności skóry do regeneracyjnej i po części też do oczekiwań pacjenta. Musisz wiedzieć, że zabieg z osoczem bogatopłytkowym jest wykonywany nie tylko na konkretne problemy, ale też prewencyjnie, co już na samym wstępie różnicuje nam plany terapii.

W niektórych przypadkach efekty daje już 1 zabieg, ale zwykle takie rezultaty nie utrzymują się dłużej niż pare miesiecy. O dłuższym rezultacie możemy mówić, gdy wykonano serię 2-3 zabiegów. Zwykle odstęp między zabiegami wynosi 4 tygodnie.

Od czego zależy liczba potrzebnych zabiegów wampirzego liftingu?

Każdy z nas jest inny, a więc ma też inną skórę. Ma na to wpływ wiele czynników – począwszy od trybu życia, przez stosowaną pielęgnację, a na uwarunkowaniach genetycznych kończąc. W wieku 40 lat może mieć naprawdę ładną skórę bez wyraźnych oznak starzenia. Można tez mieć skórę sześćdziesięciolatki przez zaniedbania, używki, niewłaściwą pielęgnację i nadmierne opalanie. Im bardziej zniszczona jest skóra, tym więcej pracy trzeba włożyć, by ją odmłodzić, dlatego tak ważne jest, by działać najszybciej, jak się tylko da.

Początkowo ustalona liczba zabiegów nie jest jednak ostateczną, gdyż wszystko może się zmienić w trakcie terapii. Każdy organizm reaguje inaczej na różne czynniki, również na zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. Ilość płytek krwi w osoczu różnych pacjentów może się różnić nawet trzykrotnie.

Podtrzymanie efektów zabiegów z osoczem bogatopłytkowym

W celu podtrzymania efektów uzyskanych w trakcie terapii osoczem bogatopłytkowym zaleca się wykonywanie 1-2 zabiegów w roku. Chodzi o to, by nie pozwolić skórze się „rozleniwić”. Wraz z upływem lat zdolności regeneracyjne skóry (i całego organizmu) zmniejszają się, więc konieczne jest stałe stymulowanie skóry do produkcji nowych włókiem kolagenowych i utrzymywania zdrowego „rusztowania” skóry. Zabiegi podtrzymujące nie są wykonywane w seriach, tylko jednorazowo, ale i to wystarczy, by stymulować skórę do odnowy.

W profilaktyce anti-aging bardzo ważna jest systematyczność działań. Wykonywanie zabiegów co jakiś czas jest znacznie prostsze (i tańsze) niż ratowanie bardzo zniszczonej skóry.