30.04.24
Agnieszka radzi: zmysłowe usta na wiosnę!
Dlaczego teraz warto zdecydować się na powiększenie ust? Wraz z nadejściem wiosny, wiele osób zaczyna zwracać uwagę na swoje wygląd, a jednym z elementów, które mogą znacząco wpłynąć na urok osobisty, są pełne i kształtne usta. Po chłodnej zimie, kiedy skóra może być bardziej podatna na suchość, zabieg powiększenia ust może być doskonałym sposobem na więcej»

KONTAKT


Blog

HomeBlog › Nici liftingujące - rodzaje, efekty, przeciwwskazania

Nici liftingujące - rodzaje, efekty, przeciwwskazania

11.28.2021

Nici liftingujące służą do usuwania skutków starzenia grawitacyjnego skory czyli opadania i zmiany kształtu spowodowanego wiekim i wpływem grawitacji. Dodatkowo towarzysza temu zmiany na skórze spowodowane utratą sprężystości, zmniejszeniem napięcia mięśni i przemieszczaniem się podskórnej tkanki tłuszczowej.

Do niedawna odpowiedzią medycyny estetycznej na te problemy był lifting chirurgiczny. Teraz alternatywa do zabiegu chirurgicznego jest nie-chirurgiczny zabieg z użyciem nici liftingujących.

Rodzaje nici liftingujących

Potocznie nićmi liftingującymi nazywany jest każdy rodzaj nitek służących do podwieszania skóry. W nomenklaturze medycznej nici liftingujące dzielą się na:

 • Nici rewitalizujące (rozpuszczalne),
 • Nici liftingujące właściwe (nierozpuszczalne)

Dodatkowo istnieje też podział nici ze względu na kształt

 • Proste
 • Haczykowate
 • Spiralne

Nici rewitalizujące to nici polidioksanowe, czyli nici PDO. Wykonane są z tego samego tworzywa co szwy chirurgiczne stosowane w operacjach. Ulegają absorbcji czyli rozpuszczeniu z czasem.

Nici liftingujące nierozpuszczalne lub rozpuszczalne. Są dużo grubsze od nici PDO, a umieszczone na nich w różnych kierunkach haczyki mają za zadanie unosić obwisłą skórę. Stosowane są zwłaszcza u pacjentek w dojrzałym wieku i dają efekt porównywalny do liftingu chirurgicznego

Jak wygląda zabieg z użyciem nici liftingujących?

Nici liftingujące wprowadzane są podskórnie igłą lub kaniulą. Co istotne, nici umieszczane są zgodnie z naturalnymi liniami napięcia skóry, co zwiększa naturalność końcowego efektu. Jak w przypadku każdej inwazyjnej metody, bezpośrednio po zabiegu na skórze może pojawić się lekkie zasinienie lub obrzęk, jednak zabieg nie wymaga hospitalizacji i długiej rekonwalescencji.

Nici liftingujące – jakie defekty urody można poprawić?

Zabieg nićmi liftingującymi zadowoli przede wszystkim te osoby, które chcą poprawić owal twarzy (zlikwidować tzw. chomiki i podwójny podbródek), usunąć asymetrię łuków brwiowych, pozbyć się opadającej powieki czy spłycić zmarszczki. Twarz po zabiegu jest wyraźnie odmłodzona, wygładzona. Jednocześnie jest to efekt dużo bardziej naturalny, niż po podaniu botoksu, ponieważ nie dochodzi do sparaliżowania mięśni mimicznych, a jedynie osłabienia ich działania. Nici liftingujące stosuje się także do modelowania ciała.

Jak długo utrzymuje się efekt?

To zależy od rodzaju nici. W przypadku nici rozpuszczalnych (absorbowanych) od roku do dwóch. Przy niciach nierozpuszczalnych będzie to okres, po jakim nasze tkanki naturalnie zaczną przegrywać z grawitacją i upływem czasu, a więc około dwóch-trzech lat.

Przeciwwskazania do zabiegu z nićmi liftingującymi

Głównymi przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są:

 • ciąża
 • karmienie piersią
 • infekcje wirusowe (np. opryszczka)
 • gorączka
 • tendencje do powstawania bliznowców
 • choroby autoimmunologiczne
 • choroby nowotworowe
 • niewyrównana cukrzyca
 • przyjmowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi

Czy nici liftingujące są bezpieczne?

Zabieg z użyciem nici liftingujących jest jednym z najbezpieczniejszych w medycynie estetycznej. Jednak powinien być wykonany w gabinecie medycznym z zachowaniem zasad sterylności i przy użyciu najwyższej jakości materiałów. Przed zabiegiem prawidłowo przeprowadzony przez lekarza wywiad z pacjentką wykluczy przeciwwskazania do zabiegu i uchroni przed powikłaniami.

Jaka jest cena zabiegu z nićmi liftingującymi?

Na cenę zabiegu, poza renomą gabinetu i doświadczeniem personelu, wpływa liczba i rodzaj zastosowanych nici. Standardowo wykorzystuje się od 2 do 10 par nici w obrębie twarzy. Czas zabiegu 30-60 min. Koszt może wahać się od $400 do $2,000.

Zapraszamy na konsultacje.