30.04.24
Agnieszka radzi: zmysłowe usta na wiosnę!
Dlaczego teraz warto zdecydować się na powiększenie ust? Wraz z nadejściem wiosny, wiele osób zaczyna zwracać uwagę na swoje wygląd, a jednym z elementów, które mogą znacząco wpłynąć na urok osobisty, są pełne i kształtne usta. Po chłodnej zimie, kiedy skóra może być bardziej podatna na suchość, zabieg powiększenia ust może być doskonałym sposobem na więcej»

KONTAKT


Blog

HomeBlog › Naturalne odmłodzenie - kwas hialuronowy

Naturalne odmłodzenie - kwas hialuronowy

07.19.2019

Kwas hialuronowy jest powszechnie nazywany "eliksirem młodości" z powodu szerokiego zastosowania w kosmetyce. Jednak kwas hialuronowy jest stosowany również w medycynie w celu leczenia wielu chorób m.in. nowotworowych, reumatoidalnego zapalenia stawów, chorób wątroby i oczu.

Kwas hialuronowy jest substancją, która naturalnie występuje w organiźmie człowieka w postaci soli sodowej (hialuronianu sodu). W najwyższym stężeniu występuje w skórze, w mazi stawowej oraz w ciele szklistym oka. Kwas hialuronowy jest również składnikiem płynów ustrojowych i tkanki łącznej. Stanowi także budulec ścian naczyń krwionośnych.

Podstawową funkcją kwasu hialuronowego jest wiązanie wody. Codziennie około 30% kwasu hialuronowego, obecnego w naturalny sposób w organiźmie, ulega rozpadowi, a jego miejsce zajmują nowe cząsteczki kwasu. Jednak wraz z wiekiem jego ilość stopniowo się zmniejsza, przez co dochodzi do degeneracji tkanek, w których się znajduje. Dlatego coraz częściej uzupełnia się niedobory kwasu hialuronowego dostarczając go z zewnątrz w formie zastrzyków, tabletek czy kremów.

Zmarszczki to naturalny stan w pewnym wieku, co wcale nie znaczy, że musisz się na to godzić. W dzisiejszych czasach można się ich pozbyć w równie naturalny sposób, wykorzystując właśnie kwas hialuronowy. Jego główne zadanie ustrojowe polega na wiązaniu wody. Jedna cząsteczka kwasu potrafi zatrzymać nawet 250 cząsteczek wody, dzięki czemu skóra jest odpowiednio nawilżona, jędrna i sprężysta. Dzięki osiągnięciom medycyny estetycznej możemy uzupełniać te braki.

Preparaty kwasu hialuronowego podawane do głębszych warstw skóry to naturalny wypełniacz. Można za ich pomocą powiększyć usta, redukować zmarszczki, wypełniać zapadnięcia na twarzy, bruzdy nosowo-wargowe, zmarszczki wokół ust, zagłębienia brody, opadające policzki, czy zapadnięte skronie. Doskonale nadaje się też do likwidacji wiotkości płatka ucha, lwiej zmarszczki, poziomych zmarszczek czoła, kształtowanie brody, korekta i kształtowanie nosa, korekta opadających kącików ust, wypełnianie zmarszczek w okolicach oka, oraz innych tego typu zabiegów.

Zabieg polega na wstrzyknięciu preparatu w odpowiednim rejonie i na właściwej dla niego głębokości. Zastosowanie kwasu hialuronowego jako wypełniacze mają na celu zwiększenie objętości, modelowanie owalu twarzy czy policzków.

Kwas hialuronowy jest dobrze tolerowany przez organizm, a rezultaty zabiegów są natychmiastowe. Po 10-12 miesiącach preparat jest naturalnie rozkładany przez enzymy, dlatego dla utrzymania efektów zabiegi należy powtarzać. Zaletą tego zabiegu jest to, iż pomimo wchłonięcia się preparatu widoczna jest znaczna poprawa jakości skóry, poprzez regenerację struktur międzykomórkowych, poprawę elastyczności i jej napięcia. Preparat kwasu hialuronowego wstrzykuje się bardzo cienką igłą lub mikrokanilą. Procedura przebiega po uprzednim znieczuleniu, ale nie jest to konieczne, ponieważ zabieg jest mało bolesny. Zabieg trwa maksymalnie do 30 minut, a na efekty nie trzeba długo czekać, są widoczne tuż po zabiegu.

Zapraszamy na konsultacje!