KONTAKT


RESTYLAN® Zmarszczki nosowo-wargowe

Starzenie się twarzy polega nie tylko na pojawieniu się zmarszczek, ale także na zmianie jej rysów. Skóra traci elastyczność, co w połączeniu z grawitacją powoduje „zwisanie” twarzy ku dołowi. Do zmian zniekształcających owal twarzy należą m.in. zmarszczki nosowo-wargowe. Przywrócenie twarzy dawnej harmonii jest możliwe dzięki zastrzykom z Restylan®-u.

Przed rozpoczęciem zabiegu lekarz w konsultacji z pacjentem decyduje o ewentualnym zastosowaniu znieczulenia miejscowego lub kremu znieczulającego.

Kwas hialuronowy wstrzykiwany jest cienką igłą w skórę. Preparat jest elastyczny, miękki i ma jednorodną konsystencję identyczną z tkanką pacjenta. Dzięki temu jest niewidoczny i niewyczuwalny. Aby go rozprowadzić, dodatkowo wykonuje się delikatny masaż.

Restylan® wypełnia zmarszczkę dając naturalny efekt.

Rezultaty są natychmiastowe i utrzymują się 6-12 miesięcy lub dłużej. Bezpośrednio po zabiegu pacjent może powrócić do normalnych zajęć. Wchłaniający się wypełniacz zapewnia doskonałe nawilżanie okolicznych tkanek dając tym samym efekt wypoczętej i zdrowej skóry. Czasami po zabiegu pojawiają się niewielkie siniaki, ale można je zamaskować makijażem korekcyjnym.
Przeciwwskazania do zabiegu są względne i dotyczą okresu ciąży i karmienia piersią, stanów zapalnych skóry w miejscu proponowanego zabiegu, niewyrównanych chorób systemowych.