KONTAKT


WYCIĘCIA CHIRURGICZNE

Wycięciami chirurgicznymi najczęściej usuwamy wszelkie zmiany skórne, które w sposób bezpośredni lub pośredni powodują nieestetyczny wygląd, dyskomfort lub zagrożenie niekontrolowanego rozprzestrzeniania się zmian chorobowych.

  • WŁÓKNIAK - łagodny nowotwór wywodzący się z elementów tkanki łącznej skóry właściwej. Występuje jako pojedynczy guzek o zróżnicowanym zabarwieniu od czerwonego do brunatnego, o gładkiej lub szorstkiej powierzchni i jest przesuwalny względem podłoża. Powstaje zazwyczaj w wyniku drobnych urazów i zadrapań. Często spotyka się włókniaki starcze nitkowate występujące na szyi, karku i w okolicy pach. Włókniaki zazwyczaj nie wymagają leczenia. Jeżeli są przyczyną dyskomfortu można je usunąć laserem lub poprzez wycięcie chirurgiczne w znieczuleniu miejscowym.
  • KASZAK - jest to powoli rosnący w obrębie skóry łagodny guz o charakterze torbieli wypełniony masami rogowymi i łojowymi. Kaszaki mają kształt kulistego, przesuwalnego względem podłoża niebolesnego guzka. Kaszak często ulega powiększeniu przyjmując białe lub żółte zabarwienie. Występują głównie na twarzy, karku i klatce piersiowej. Czasami też na owłosionej skórze głowy. Kaszaki usuwa się chirurgicznie w znieczuleniu miejscowym. Usunięty wraz z torebką kaszak nie odrasta.
  • TŁUSZCZAK - jest to łagodny nowotwór wywodzący się z elementów tkanki łącznej skóry właściwej. Tłuszczaki występują najczęściej jako miękkie, pojedyncze lub mnogie podskórne guzki, pokryte prawidłową skórą, przesuwalne względem podłoża. Usytuowane są głównie na tułowiu, karku, pośladkach, przedramionach i ramionach. Usuwa się je chirurgicznie.
  • BRODAWKI POSPOLITE (kurzajki). Wśród wirusowych chorób skóry najczęściej spotykane są brodawki. Są one łagodnym rozrostem skóry i śluzówki wywołane ludzkim wirusem brodawczakowatym. Brodawki najczęściej występują na skórze rąk, stóp i w okolicy narządów płciowych. Miejscowe leczenie maściami jest mało skuteczne. Leczenie brodawek pospolitych laserem jest najskuteczniejszą metodą obecnie stosowaną. Najczęściej wystarcza jeden zabieg, który jest prosty, szybki i bezbolesny, bo wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Laser precyzyjnie usuwa chorą tkankę, co powoduje szybkie i prawidłowe gojenie i daje dobry efekt kosmetyczny. Skuteczną metodą niszczenia brodawek jest również cryoterapia czyli zamrażanie. Niszcząc wirusy brodawki niska temperatury powoduje ich obumarcie i zniszczenie.

Zadzwoń: 973-773-7730, lub wyślij e-maila wypełniając poniższy formularz.

Skorzystaj z kuponów w POLISH PAGES - Polonijnej Książce >>>