PEELINGI
Peelingi są niezwykle wszechstronne. Mobilizują skórę do odnowy komórkowej.
Peeling jest skutecznym elementem profilaktyki antystarzeniowej Działają jednocześnie na naskórek i skórę właściwą. Z jednej strony - regulują proces dojrzewania naskórka, a z drugiej - wzmagają produkcję kolagenu i elastyny.
Peelingi nie ograniczają się tylko do odświeżenia szarej i zmęczonej skóry. W przypadku skóry dojrzałej pomagają wygładzić drobne zmarszczki i przywracają utraconą jędrność. Peelingi doskonale radzą sobie z takimi efektami nadmiernej ekspozycji na słońce, jak zrogowacenia, plamy, piegi i przebarwienia. Peelingi można traktować jako element terapii trądzikowej i zmian potrądzikowych, pomagają usunąć zaskórniki, łagodzą stany zapalne, a nawet zmniejszają blizny. Większość Peeling-ów chemicznych przygotowywana jest na bazie składników naturalnych.
Zabieg polega na nakładaniu na leczoną powierzchnię wacikiem lub pędzelkiem preparatu w formie płynu, żelu lub maski. Na skórze pozostaje od kilku minut do godziny. To zależy od właściwości preparatu, indywidualnej wrażliwości pacjenta i efektu, który chcemy uzyskać. Niektóre kwasy, jak np. kwas glikolowy, wymagają dodatkowo neutralizacji specjalnym preparatem. Zabieg za każdym razem kończy się zabezpieczeniem skóry kremem łagodzącym. Dzień lub dwa po zabiegu skóra może pozostawać zaczerwieniona, a proces złuszczania zazwyczaj następuje po 3-4 dniach.
Makijaż można wykonywać już kilka godzin po zabiegu, ale jeżeli nie jest to konieczne, warto poczekać jeden dzień.
Przeciwwskazaniem do Peeling-ów chemicznych jest trwała ekspozycja na słońce, alergie skórne, przyjmowanie antybiotyków, Accutanu oraz miejscowego Retinolu, leków nasercowych, opryszczka a także podrażniona i uszkodzona skóra.