KONTAKT


KWAS HIALURYNOWY

RESTYLANE

Restylane® jest żelem kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy to substancja naturalnie występująca w skórze i tkance podskórnej człowieka. Odpowiada ona za odpowiednie nawilżanie i jędrność skóry oraz objętość tkanki podskórnej.

Preparaty zawierające kwas hialuronowy, takie jak Restylane®, pozwalają na wypełnienie zmarszczek, głębokich bruzd na twarzy i bezoperacyjne poprawienie kształtu nosa.

Restylanem najczęściej wypełnia się głębokie zmarszczki nosowowargowe i powiększa usta. Można nim wypełnić także drobne zmarszczki wokół ust i poprawić opadające kąciki ust.

RESTYLANE - Powiększanie ust

Z wiekiem ilość naturalnego kwasu hialuronowego w skórze ulega zmniejszeniu. Dotyczy to także ust i skóry wokół czerwieni wargowej. Rezultatem jest utrata objętości i jędrności warg oraz opadnięcie kącików ust.

Restylan® jest preparatem specjalistycznym stworzonym do uwydatniania i upiększania ust. Dodaje on ustom objętości, podkreśla ich linię, modeluje kontur warg oraz niweluje zmarszczki w okolicach kącików ust. Jego formuła jest dostosowana do struktury anatomicznej warg.

Zabieg polega na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego w miejsca wskazane przez pacjentkę. Przed podaniem preparatu lekarz znieczula miejsca gdzie nastąpi wstrzyknięcie preparatu. Zabieg trwa około 30 minut. Rezultat zabiegu jest widoczny natychmiast.

Rezultaty zabiegów Restylan®-em są długotrwałe lecz nie permanentne. Utrzymują się od 6 miesięcy do roku w zależności od rodzaju skóry i wieku pacjentki.

Restylan® zawiera wyłącznie składniki, które nie powodują uczuleń. Z czasem ulega on wchłonięciu nie pozostawiając żadnych trwałych śladów w organizmie.

RESTYLAN® Zmarszczki nosowo-wargowe

Starzenie się twarzy polega nie tylko na pojawieniu się zmarszczek, ale także na zmianie jej rysów. Skóra traci elastyczność, co w połączeniu z grawitacją powoduje „zwisanie” twarzy ku dołowi. Do zmian zniekształcających owal twarzy należą m.in. zmarszczki nosowo-wargowe. Przywrócenie twarzy dawnej harmonii jest możliwe dzięki zastrzykom z Restylan®-u.

Przed rozpoczęciem zabiegu lekarz w konsultacji z pacjentem decyduje o ewentualnym zastosowaniu znieczulenia miejscowego lub kremu znieczulającego.

Kwas hialuronowy wstrzykiwany jest cienką igłą w skórę. Preparat jest elastyczny, miękki i ma jednorodną konsystencję identyczną z tkanką pacjenta. Dzięki temu jest niewidoczny i niewyczuwalny. Aby go rozprowadzić, dodatkowo wykonuje się delikatny masaż.

Restylan® wypełnia zmarszczkę dając naturalny efekt.

Rezultaty są natychmiastowe i utrzymują się 6-12 miesięcy lub dłużej. Bezpośrednio po zabiegu pacjent może powrócić do normalnych zajęć. Wchłaniający się wypełniacz zapewnia doskonałe nawilżanie okolicznych tkanek dając tym samym efekt wypoczętej i zdrowej skóry. Czasami po zabiegu pojawiają się niewielkie siniaki, ale można je zamaskować makijażem korekcyjnym.
Przeciwwskazania do zabiegu są względne i dotyczą okresu ciąży i karmienia piersią, stanów zapalnych skóry w miejscu proponowanego zabiegu, niewyrównanych chorób systemowych.